• Linie Life Active - kaša
Kedy je vhodné užívať : Línia LifeActive  (kaša):
    Keď sa cítim slabá a unavená.
    Keď chcem "nakopnúť" pred športovaním.
    Keď mám svoje dni alebo nie som vo vlastnej koži.
    Keď potrebujem zvýšiť imunitu.
    Keď sa chcem vyhnúť tráviacim problémom spojeným s užívaním bežného anorganického železa.
    Keď som hladná a nechce sa mi variť.
    Keď potrebujem podporu a viac energie.

Cieľom bolo dostať do komplexného doplnku výživy osvedčené železo v organickej podobe. Výsledky z jeho užívania boli fantastické, čo potvrdzovali i výsledky krvných rozborov.


Navyše v zdokonalenom výrobku je viac účinných látok ktoré priaznivo pôsobia aj samostatne, ale lepšie komplexným spôsobom a hlavne podporia vstrebávanie a využitie železa, ktoré je potrebné pre červené krvinky a hemoglobín. Nie zanedbateľným benefitom je nová forma prípravku vo forme kaše, ktorá sa dá použiť namiesto raňajok či desiatej.

Línia exclusiv (kokteil)  je známa ako náhrada stravy pri diétach, či udržiavaní si hmotnosti. 
   Naopak Línia LifeActive  (kaša) vám dodá energiu, zlepší imunitu a krvný obeh. Je  nešpecifickej chuti, každý si ju môže osladiť medom, džemom, sirupom, kakaom, bielou kávou, ovocím rôzneho druhu... Je vhodná ako rýchle raňajky, desiata, alebo potreba zdravého zasýtenia bez pocitu preplneného žalúdka. Ako doplnok výživy harmonizuje krvný obraz, imunitu a energetiku metabolizmu. Celozrnné komponenty sú prirodzene bezlepkové, komplexné sacharidy aj s vysokým obsahom vlákniny s probiotickým efektom, proteíny so srvátky sú zbavené mliečnych alergénov. 
   Prítomné železo je veľmi dobre využiteľné a bez ťažkostí vstrebávané. Komplexnosť výrobku zabezpečí jeho využitie na tvorbu krvného farbiva, ktoré v červených krvinkách, hemoglobíne, je zodpovedné za rozvoz kyslíka krvným obehom bunkám tela. Takto v jednej dávke denne si zabezpečíte jeho  100 % potrebu a prípadný nadbytok nie je škodlivý, ani záťažou.

Dá sa nazvať  ako „medová kaša so železom, čučoriedkou a cigóriou“
Okrem 10 druhov vitamínov obsahuje lecitín, ß-glukány z ovsa, rozpustnú vlákninu z čakanky,  extrakt z čučoriedok a Palatinozu - sacharid ktorý je obsiahnutý aj v mede. Kašová forma je z ryžovo–kukuričnej múky.

Komu je určený nový výrobok :


*  Tehotné a kojacie matky
*  Ženy v aktívnom menštruačnom cykle
*  Ženy v klimaktériu
*  Celiaci, vegetariáni a iní dietári
*  Darcovia krvi
*  Športovci a fyzicky pracujúci
*  Rýchle rastúce deti a tie ktoré nechcú raňajkovať
*  Dospelí, ktorí nemajú čas raňajkovať – príprava trvá 2 minúty a zjedenie 3 minúty...
*  Pooperačné stavy a traumatické úrazy so stratou krviniek
*  Infekčné a parazitárne ochorenia, dlhodobé užívanie liekov
*  Málo pestrá strava a zhoršené vstrebávanie živín v črevnom trakte.

účinné látky

Línia LifeActive – kaša - opis účinných látok

Instantná celozrnná ryžovo – kukuričná kaša s medom . Obsahuje železo v organickej forme, vlákninu inulín z čakanky, ovsené beta – glukány , extrakt z čučoriedky, lecitín, isomaltulozu a podporné vitamíny.
     Je vhodná ako rýchle raňajky, desiata, alebo potreba zdravého zasýtenia bez pocitu preplneného žalúdka. Ako doplnok výživy harmonizuje krvný obraz, imunitu a energetiku metabolizmu. Celozrnné komponenty sú prirodzene bezlepkové, komplexné sacharidy aj s vysokým obsahom vlákniny s probiotickým efektom, proteíny so srvátky sú zbavené mliečnych alergénov.
     Prítomné železo je veľmi dobre využiteľné a bez ťažkostí vstrebávané. Komplexnosť výrobku zabezpečí jeho využitie na tvorbu krvného farbiva, ktoré v červených krvinkách, hemoglobíne, je zodpovedné za rozvoz kyslíka krvným obehom bunkám tela. Takto v jednej dávke denne si zabezpečíte jeho  100 % potrebu a prípadný nadbytok nie je škodlivý, ani záťažou.
     Inulín – vláknina z koreňa čakanky patrí medzi rozpustné vlákniny. Prechádza žalúdkom a tenkým črevom, fermentácia nastáva až v hrubom čreve čo je veľmi dobré na podporu správnej funkcie trávenia. Probiotický efekt znamená, že pozitívne podporuje zloženie črevnej flóry. Napríklad pri kombinácii s výrobkom Nutra bona symba – ktorá má pre biotický charakter – mikróby črevnej flóry sú ňou priamo dodané,  vytvoria zosilnený efekt. Inulín sa využíva aj vo výrobkoch na prirodzené znižovanie cholesterolu, krvného tlaku, zlepšenia imunitného systému, znižovania toxínov prijatých v strave... V iných potravinách ho nájdeme napríklad v cibuli, artičokách, banánoch, cigorke – melte.
     Glukány s ochrannou známkou Oat Well obsahujú rozpustnú aj nerozpustnú vlákninu. Je niekoľko násobne účinnejšia ako iné ovsené vlákniny. Používa sa pri znižovaní cholesterolu, hmotnosti, redukcii glykemickej odozvy, zlepšuje svojou viskozitou pasáž tenkým črevom, nabobtnávaním zlepšujú vstrebateľnosť prijatých živín a navodzujú pocit sýtosti. Sú mechanicky bezpečné na črevnú sliznicu, nemajú toxicitu, alebo stopy plesní. Z týchto dôvodov boli zaradené aj do výrobku Línia exkluzíve(kokteil) s ktorou sa môže Línia LA. kombinovať.
     Extrakt z čučoriedok pôsobí ako prírodný antioxidant, má vplyv na trávenie, hladinu cukru v krvi, činnosť cievnej sústavy. Dávnejšie  boli známe účinky pri zápaloch močového mechúra, močových ciest a tráviaceho traktu. Najnovšie sa zistilo pôsobenia aj na látkovú výmenu, zlepšenia lymfatického systému, odvodňovanie a chudokrvnosť. V neposlednom rade sú pozorované účinky aj pri nervozite, miernenia bolestí menštruačného krvácania, vyrovnávania sa s klimaktériom. Mnohé doplnky výživy ho majú v prípravkoch na posilnenie zraku, preto očakávame užívanie výrobku Línia L.A. s naším produktom Luteín plus.
     Palatinoza – je obchodný názov pre disacharid isomaltulozu. Tá sa prirodzene vyskytuje v mede a cukrovej trstine. Vyrába sa enzymatickou premenou zo sacharózy. Na rozdiel od nej a glukózy sa pomalšie metabolizuje – energia nie je vyčerpaná do 60 minút, ale až po 2 hodinách. Má nízky GI – glykemický index, nízka inzulínová odozva je vhodná pre diabetikov. Pri nižšej relatívnej sladkosti je výborným zdrojom energie pre mozog aj svaly, pričom nie je škodlivá na zuby.
     Prítomnosť fosfolipoproteínov – lecitínu je známa vo výrobku Nutrathin s ktorým je tiež veľmi dobre kombinovateľná a použiteľné v obdobiach psychického a fyzického vyčerpania, alebo len preventívne, lebo táto zložka nám v prirodzenej strave bežne chýba.

Výživové údaje na 100 g % RHP*/ 100 g v 50 g %RHP*/ 50 g
Energetická hodnota kJ
kcal
1507
357
18 % 754
179
9%
Tuky
z toho nasýtené mastné kyseliny
g
g
5
0,7
7 %
3,5 %
2,5
0,4
4 %
2 %
Sacharidy
z toho cukry
g
g
60
14
23 %
16 %
30
7
12 %
8 %
Vláknina g 8 * 4 *
Bielkoviny g 14 28 % 7 14 %
Soľ (výlučne z prirodzene sa vyskytujúceho sodíku) g 0,6 10 % 0,3 5 %
Vitamíny
E mg 12 100 % ** 6
B1 mg 1 91 % ** 0,5
B2 mg 1,6 114 % ** 0,8
B6 mg 1,4 100 % ** 0,7
B12 μg 4 160 % ** 2
C mg 240 300 % ** 120
Kyselina listová μg 400 200 % ** 200
Kys. pantothenová mg 7 117 % ** 4
Niacin mg 185 113 % ** 9
Biotin μg 140 280 % ** 70
Železo mg 40 286 % ** 20
β-glukany z ovsa mg 2000 1000
Čučoriedkový extrakt mg 200 100

1 dávka odpovedá 50g alebo 25g. Balení obsahuje 10 až 20 dávok.
RHP – referenčná hodnota príjmu,
* RHP - u priemernej dospelej osoby (8 400kJ/ 2 000kcal),
** %  denná dávka RHP 


Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť


Linie Life Active - kaša

  • Kód produktu: LA kasa
  • Dostupnosť: Skladom
  • 28,70€


Súvisiace produkty