• Pycnogenol plus

Pycnogenol čistý prírodný extrakt prímorskej borovice Pinus maritima a komplex aminokyselín ho zaraďujú medzi najväčšie prírodné antioxidanty. Nutričné zloženie Pycnogenol plus zaraďuje tento produkt svojimi parametrami medzi výrobky špičkovej, svetovej kvality.


Pycnogenol plus chráni cievny systém a znižuje riziko vzniku krvných zrazenín.


Tlmí príznaky astmy, alergie (blokuje uvoľnenie histamínu). Má protizápalový a protizrážanlivý účinok pri: zápale mandlí (vírusy, baktérie), chronických zápaloch kĺbov, artritídach, Crohnovej chorobe, zvýšenej sedimentácii. Pri cievnych ochoreniach: znižuje riziko krvných zrazenín, bráni ďalšiemu usadeniu – ateroskleróza, očných léziach pri cukrovke, zápal žíl, rozšírenie ciev. Má významný protizápalový účinok - aj pri chronických zápaloch.
„Superantioxidant“ Pycnogenol® je doplnený o antioxidačne pôsobiace vitamíny, antioxidačne pôsobiace stopové prvky a rutín.

Účinné zložky : Kyselina L-askorbová, vitamín E, ß-karotén, bázický uhličitan horečnatý, extrakt z kôry borovice Pinus maritima – Pycnogenol®, rutín, síran manganatý, oxid zinočnatý, seleničitan sodný, želatínová tobolka.

Preventívne užívanie Pycnogenolu®
- Fajčenie zhoršuje krvný obeh a fajčiari sú vystavení väčšiemu riziku srdcovo-cievnych ochorení. Pomáha napraviť účinky na srdci, cievach a bráni zhlukovaniu krvných doštičiek.
- Zvýšená fyzická námaha a šport paradoxne produkuje tiež veľké množstvo radikálov v tele. Pycnogenol® inaktivuje voľné kyslíkové a dusikaté radikály, zvyšuje výkonnosť o 20 % v priebehu športového výkonu a urýchľuje regeneráciu síl.
- Pri nevhodnom stravovaní dopĺňa biologicky účinné látky. Má schopnosť regenerovať vitamíny C a E prijaté v ovocí a zelenine.
- Posilnenie bunkovej a protilátkovej imunity užívame preventívne najmä v jarných a jesenných mesiacoch, vo vyššom veku a v detských kolektívoch.
- Pri zvýšenom psychickom zaťažení a stresoch. mierne znižuje krvný tlak, preniká hemoencefalickou bariérou – chráni mozgové bunky. 
- Zlepšuje pevnosť, elasticitu tepien a žíl, polopriepustnosť kapilár.
- Zlepšuje krvný obeh a chráni pred napuchnutím kotníkov v lietadle při dlhšom lete. Sedenie v lietadle bez pohybu spôsobí nahromadenie krvi okolo kotníkov, okraj sedadla zabráni návrat krvi žilami v nohách. Horšie je ked sa v žile vytvorí zrazenina, ktorá putuje a môže vyvolať infarkt, alebo mozgovú mrtvicu. Pycnogenol® by mali podávať letecké spoločnosti na zlepšenie krvného obehu, tak jako podávali cukríky a žuvačky na uvoľnenie tlaku v ušiach.

Prírodný rastlinný výťažok vyrobený z kôry prímorskej borovice Pinus maritima z oblasti Biskajského zálivu Francúzska. Je to zmes viac než štyridsiatich komponentov, z ktorých 80% tvoria bioflavonoidy, ďalej organické kyseliny, minerály, stopové prvky a iné biologicky účinné látky, ktoré sa nachádzajú aj v surovej zelenine a ovocí. Používanie kôry borovice na výrobu liekov je popísané už od 4. storočia p.n.l. (Hippokrates). Ako potravinový doplnok sa užíva v Európe od r. 1969. V súčasnosti je celosvetovo najviac študovaným fytoprotektívom na popredných lekárskych inštitúciách. O jeho bezkonkurenčnom antioxidačnom pôsobení sa presvedčili už milióny ľudí. Kvalitná surovinová základňa, kontroly čistoty a kvality, dobrá vstrebávateľnosť, využiteľnosť, silný účinok, bezpečnosť a spoľahlivosť pri užívaní sú prednosti, pre ktoré sme sa rozhodli zaradiť Pycnogenol® medzi produkty Projektu zdravia určené na prevenciu a doplnok liečby najčastejších civilizačných ochorení.


PYCNOGENOL plus má zvýšenú účinnosť, ktorú mu dodávajú ďalšie prítomné látky:

Vitamín C – zvyšuje odolnosť proti infekciám, urýchľuje proces hojenia rán, popálenín, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, zmierňuje podráždenosť, únavu a nespavosť.

Vitamín E – znižuje výskyt neplodnosti žien a mužov. Zvyšuje potenciu, zmierňuje potiaže pri menštruáciách a menopauze. Priaznivo pôsobí pri dermatitídach, svalových dystrofiach, poškodení pečene. Spomaľuje starnutie.

ß-karotén – ako bezpečný vitamín A. Chráni kožu pred slnečným žiarením, inhibuje vznik nádorov, zlepšuje odolnosť proti alergiám kože, chráni sliznice, hojí ekzémy, bráni hypovitaminóze pri diabete.

Zinok – pomáha pri depresiách, podporuje detoxikačnú činnosť pečene, preventívne pôsobí pri reumatickom ochorení, vyplavuje ťažké kovy z organizmu, posilňuje imunitný systém, môže normalizovať nepravidelnú menštruáciu, podporuje liečenie rán, ekzémov suchej kože, spomaľuje vypadávanie vlasov.

Selén – preventívne pôsobí pri ochorení dýchacieho systému, zvyšuje látkovú výmenu, podporuje vývin svalov, prekrvenie srdca, preventívne pôsobí pri artritídach a ateroskleróze, neutralizuje olovo, ortuť, kadmium, chráni bunky a je minerálny stimulátor imunity.

Mangán – dôležitý pri poruchách centrálneho a periférneho nervového systému, astme, reumatizme, športových výkonoch, podporuje srdcovocievny systém, reguluje vstrebávanie vápnika do kostí, zubov, nedostatok vedie ku kožným alergiám.

Rutín – zlepšuje prietok krvi vlásočnicami krvného riečiska, zamedzuje ich lámavosti, znižuje krvácavosť, chráni cievnu sústavu pred kôrnatením (aterosklerózou), napomáha znižovaniu choles-terolu a triglyceridov v krvi, výrazne pôsobí protizápalovo a zlepšuje hojenie tkanív. Má aj antioxidačné vlastnosti, zabraňuje množeniu niektorých druhov rakovinových buniek. Zmierňuje nežiadúci účinok chemoterapeutík a používa sa aj ako rádioprotektívna látka pri ožiaroch.


PYCNOGENOL plus a základné produkty Projektu zdravia:

Pycnogenol plus a Revitín: zvýšenie koncentrácie základných antioxidačne pôsobiacich vitamínov a minerálov. Zvýšenie pôsobenia pri športových výkonoch, únave a regenerácii síl.
Pycnogenol plus a Nutra Bona: zvýšená imunitná odpoveď, zlepšenie využiteľnosti vitamínov a minerálov, likvidácia toxických zložiek v črevnom trakte, posilnenie vplyvu na metabolizmus.
Pycnogenol plus a Gastronut: zvyšuje ochranu žalúdka pred vznikom žalúdočných vredov, napomáha pri doliečení poškodenej sliznice, znižuje vplyv stresu na oblasť žalúdka .
Pycnogenol plus a Memorin: zvyšuje prekrvenie mozgu, čím sa zvýši okysličenie a zlepší prísun živín; to vedie k zníženej únave, zvýšenej pozornosti, zlepšeniu pamäti a zmiernenia vplyvu stresov.
Pycnogenol plus a GelasilK: zvýšená ochrana kolagénov a elastínov; pôsobí priaznivo pri artritídach, artrózach a zápalových ochoreniach pohybového aparátu a kože.

Jednotlivé zložky sa v účinkoch vzájomne podporujú. Ľahko sa kombinuje už s osvedčeným základným sortimentom Projektu zdravia. Zloženie, kvalitu a cenu ocenia v prvom rade zákazníci, ktorí už majú s Pycnogenolom skúsenosti ako aj odborná verejnosť. 


Pycnogenol plus - Zloženie v mg/1 tobolka 

Pycnogenol® 21
Rutín 20
Zinok 5
Mangán 2
Selén 0,03
Vitamín C 250
Vitamín E 30
ß-karotén 5


Dávkovanie:
deti od 3 rokov 1 tob. denne,
dospelí prvých 5-7 dní 2 tob denne, potom doužívať po 1 tob. denne (odporúča sa 1 tobolka na 21 kg váhy)

Oceníte ho na jar a na jeseň, vo vyššom veku, ale aj v detských kolektívoch.

Skladovanie: skladujte v suchom prostredí do 25 oC, mimo dosahu deti.
Obsah: 1 balenie obsahuje 50 toboliek

Vyrába : Salvea, s.r.o. Praha v spolupráci s Dr. Kratkoczkym
Výhradný dovozca: Projekt zdravia, s.r.o. Bratislava

Pycnogenol® je ochranná známka firmy HORPHAG RESEARCH Ltd., Švajčiarsko
Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť


Pycnogenol plus


  • Kód produktu: pyc
  • Dostupnosť: Skladom
  • Cena: 37,10€


Súvisiace produkty

ochrana zraku
ochrana zraku

0,00€

Krv a cievy
Krv a cievy

0,00€

Balík pycnogenol 2
Balík pycnogenol 2

67,20€ 74,20€