Kedy je vhodné užívať GelasilK:
   Keď milujem aktívny pohyb a nechcem sa obmedzovať
   Keď ma trápia bolesti chrbtice, kĺbov, väzív a šliach.
   Keď chcem mať zdravé lesklé vlasy a pevné nechty.
   Keď chcem zregenerovať kĺby a celý pohybový aparát.
   Keď vykonávam fyzicky náročnú prácu.
   Keď túžim po sviežej, hebkej a pevnej pleti.
   Chcem chodiť, tancovať, jazdiť na bicykli, lyžovať - aktívne žiť.
   Kedykoľvek a bez obmedzenia.

Vďaka pohybu si môžem užiť to, čo ma baví.

Chcem chodiť, tancovať, jazdiť na bicykli, lyžovať – aktívne žiť.

Kedykoľvek a bez obmedzenia.

GelasilK udržuje fit moje kĺby a navyše sa účinne stará o môj vzhľad.


So starnutím populácie a zmenou životného štýlu sa zvyšuje počet ľudí, ktorých bolia kĺby, majú obmedzenú pohyblivosť a problémy s kĺbmi. Ku zhoršeniu situácie prispieva nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, nadváha, zápaly. Každý orgán, teda aj väzivo a tkanivo chrupavky sa obnovujú niekoľkokrát za život človeka, preto je potrebný dostatok živín – stavebného materiálu.


GELASILK® s chondroitinom obsahuje enzymaticky hydrolyzovanú želatínu a chondroitin sulfát žraločieho pôvodu, ktoré sú hlavnými zložkami stavebnej hmoty všetkých spojivových tkanív (kĺbov, väzív, šliach, aj vlasov, nechtov a pokožky, tvorí aj základ kostí). Ďalšou zložkou sú vitamíny B1 a C, ktoré podporujú tvorbu kolagénu potrebného pre základnú funkciu kostí a chrupaviek, L-cystin, vápnik, bór, kremík a zinok, ktorý pomáha udržať zdravý stav kostí, vlasov, nechtov a pokožky.

GELASILK® najčastejšie používajú ľudia na zlepšenie stavu kĺbov. Rekreační i vrcholoví športovci, ľudia, ktorí majú bolesti, alebo obmedzenú pohyblivosť kĺbov, po úrazoch, pri vyššej telesnej záťaži (vrátane nadváhy), pri práci s jednostranným zaťažením kĺbov, pri zvýšenom riziku poškodenia kĺbov v dôsledku genetickej záťaže či nezdravého životného štýlu. GELASILK® sa osvedčil tým, ktorí chcú zlepšiť kvalitu vlasov, nechtov a pleti.

GelasilK - opis
Hydrolyzát (prírodná želatína) vhodným naštepením prírodnej želatíny získame prakticky úplne vstrebateľný produkt, dobre využiteľný v kostiach aj v kĺboch.
L- cystín -podporí regeneráciu poškodenej kĺbovej výstelky. Je nepostrádateľný pre jej výstavbu a správnu funkciu (pružnosť).
Vitamín C - je účinným antioxidantom, zneškodňujúcim voľné radikály, ktoré poškodzujú chrupavkové tkanivo a sú jednou z príčin rozvoja arterosklerózy v neskoršom veku.
Vitamín B1 - obsah tohto vitamínu je v súčasnej bežnej strave na hranici nedostatku. Býva súčasť liekov proti poruchám metabolizmu vápnika.
Kyselina pantoténová (vitamín B5, antistresový vitamín) - urýchľuje hojenie rán, popraskania pokožky a popálenín a jej dostatok je podmienkou zdravej kože, nechtov a vlasov. 
Bór - už viac ako 30 rokov sa tento prvok využíva pri terapii niektorých druhov artrózy. Dodaním bóru sa znižuje bolesť artrotických kĺbov. 
Zinok - pre zdravý vývoj kostí, kĺbov, chrupaviek, kože, nechtov a vlasov je potrebný zinok. Kladný vplyv zinku na zdravotný stav kože, vlasov a nechtov je známy už dlho. Jeho nedostatok je napr. jedným z rizikových faktorov choroby akné (uhrovitosť kože), hlavne u dospievajúcej mládeže.
Chondroitín sulfát - Je jednou z hlavných stavebných časti chrupavky. Má výnimočnú schopnosť zadržiavať vodu v chrupavke a tým zabezpečovať jej elasticitu a mechanické vlastnosti. 


 zloženie

NUTRIČNÉ HODNOTY na 100 g na 1 dávku
(6 toboliek)
RHP * / 
na 1 dávku
Energetická hodnota kJ 1500 51,3 0,6 %
kcal 357 12,2 0,6 %
Tuky g 0 0 0 %
- z toho nasýtené mastné kyseliny g 0 0 0 %
Sacharidy g 21 0,7 0,3 %
- z toho cukry g 0 0 0 %
Bielkoviny g 68 2,3 4,6 %
Soľ g 0 0 0 %

OBSAH AKTÍVNYCH LÁTOK na 100 g na 1 dávku
(6 toboliek)
RHP * / 
na 1 dávku
Hydrolyzát kolagenu mg 58462 1900  -
Chondroitin sulfát žraločieho pôvodu mg 9231 300  -
Extrakt z prasličky poľnej mg 10153 330  -
Vitamín C mg 3692 120 150 % **
Kyselina pantothenová mg 277 9 150 % **
Zinok mg 646 21 210 % **
L-cystin mg 554 18  -
Vitamín B1 mg 65 2,1 190 % **
Bór mg 92 3  -

*     referenšná hodnota príjmu u dospelej osoby (8400kJ / 2000 kcal)
**   % RHP denná referenčná hodnota príjmu
DDD doporučená denná dávka odpovedá 6 tobolkám (3,25 g)

Dávkovanie: dospelí a deti od 12 rokov 2 tobolky denne. (max. 6 toboliek za deň)
Doba použiteľnosti: 24 mesiacov
Obsah: 120 toboliek zo 100% želatíny
Veľkosť toboliek: 0 (dĺžka 21,4 mm, priemer 6 mm)
V prípade neschopnosti prehltnúť celú želatínovú tobolku bez problémov ju môžete otvoriť a obsah vysypať napríklad do nápoja. Pri tomto spôsobe konzumácie je však treba počítať s tým, že receptúra nie je spracovaná tak, aby obsah tobolky chutnal príjemné.

Vhodný je aj pre zvieratká, ale treba zobrať do úvahy ich váhu.
Výrobky NUTRA-BONA zodpovedajú všetkým požiadavkám platnej legislatívy EÚ a sú notifikované Ministerstvom zdravotníctva.


Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť


GelasilK


  • Kód produktu: gelk
  • Dostupnosť: Skladom
  • Cena: 36,20€


Súvisiace produkty