Kedy je vhodné užívať Memorin:
   Keď si chcem zachovať dobrú pamäť (napr. pred skúškami, ...).
   Keď sa musím plne sústrediť a rýchlo reagovať.
   Keď mám psychickú záťaž a zabúdam.
   Keď trpím "ťažkými nohami" a chcem podporiť krvný obeh.
   Keď potrebujem posilniť svoj imunitný systém.
   Keď sa cítim unavený a chýba mi odpočinok.

Často neviem, kde mám hlavu ale musím sa plne sústrediť a na nič nezabudnúť, vtedy mi pomôže Memorin

Stres, škodliviny v našom životnom prostredí, nedostatok odpočinku, vyšší vek, to všetko môže viesť k nedostatočnému prekrveniu tkanív a postupnému zhoršeniu ich funkcií. Prejaví sa to často v činnosti nervovej sústavy a mozgu. Odporúčame študentom na lepšie vnímanie, šoférom a manažérom na zvýšenie postrehu a pre tých ktorí veľa času sedia pred počítačom.

MEMORIN® je superantioxidant s vybranými bioflavonoidmi, jeho hlavnou úlohou je podporovať činnosť mozgu a zlepšiť pamäť. Keďže stres, škodliviny a nadmerné psychické vypätie, zhoršujú prekrvenie tkanív mozgu, môže dochádzať k jeho predčasnému starnutiu či stareckej demencii. MEMORIN® je pomocníkom pri ochrane pred týmito rizikami. Obsahuje štandardizované bylinné extrakty Ginkgo biloba, naringin, rutín, extrakt z kôry borovice - pycnogenol, extrakt z koreňa zázvoru, ktoré sa po generácie používajú v tradičnom bylinárstve, vysoko kvalitný koenzým Q10, sójový lecitín GMO free, β-karotén, vitamín C pre podporu nervovej sústavy, pre zníženie únavy a vyčerpania, vitamín E, ktorý pomáhá chrániť bunky pred oxidačným stresom a zinok a selen pre podporu imunitného systému. 

Memorin® najčastejšie používajú ľudia s vysokou psychickou zátažou, s vysokým pracovným zaťažením, študenti v období zkúšok, a seniori, ktorí trpia únavou alebo zabúdaním.

Účinné zložky

Zloženie vychádza z najnovších vedeckých poznatkov. Bolo preukázané, že jednotlivo izolované antioxidanty v bunke i v organizme nepôsobia dostatočne účinne. Keď sa navzájom dopĺňajú oveľa efektívnejšie regenerujú bunky.  
Extrakt z listov Ginkgo biloba - je dnes považovaný za jedno z najúspešnejších prírodných liečiv, s významnými účinkami pri prevencii chorôb nervového systému a pri odďaľovaní starnutia. Strom Ginkgo je najstarším žijúcim druhom, ktorý rástol už pred 200 miliónmi rokov.
Koenzým Q10 je jedným z najúčinnejších v rade bifenolických (chinónových) zložiek oxidoredukčných enzýmov. Je súčasťou špeciálneho enzýmu, tzv. cytochrómreduktázy. Je kľúčovým článkom k zisku energie v bunkách.
Pycnogenol je čistý prírodný extrakt prímorskej borovice Pinus martima, obsahuje 42 bioflavonoidov a komplex aminokyselín, ktoré ho zaraďujú medzi najväčšie prírodné antioxidanty. Česko – slovenský výrobok. Pycnogenol® je ochranná známka firmy HORPHAG RESEARCH Ltd., Švajčiarsko.
Rutín - spolu s naringínom patrí medzi flavonoidy citrusových plodov. Získava sa z extraktov šupiek pomarančov, grepov, mandarínok a citrónov, prípadne i extrakciou pohánky. Rutín je svojím zložením i účinkom blízky príbuzný vyššie spomenutých flavonoidov z extraktu listov Ginkgo biloba. Známa je i schopnosť rutínu a príbuzných flavonoidov dilatovať krvné kapiláry, zvyšovať prekrvenie tkanív a zabraňovať vzniku kŕčov.

Naringín - je jedným z najznámejších citrusových flavonoidov, ktorý je obsiahnutý predovšetkým v grepovom džúse a je príčinou horkej chuti. Veľmi dôležitou vlastnosťou naringínu je schopnosť zlepšovať elasticitu a priepustnosť cievneho systému, čo má význam v prevencii kardiovaskulárnych chorôb. 

Lecitin - látky tohto typu predstavujú 27 % sušinovej hmotnosti mozgového tkaniva. Už len táto skutočnosť upozorňuje na ich význam. Okrem vnútorných bunkových štruktúr a membrán tvoria fosfolipidy medzibunkové informačné spoje. Lecitín sa taktiež podieľa na lepšej vstrebateľnosti a využiteľnosti niektorých zložiek preparátu.

Vitamíny
Memorin obsahuje základný rad antioxidačných vitamínov, tzv. ACE systém.
Vitamín A - je tu prezentovaný svojím prekurzorom ß-karoténom, pri ktorom nehrozí predávkovanie. Karotén je účinným lapačom voľných radikálov. V organizme sa viaže na HDL a LDL lipoproteíny a zabraňuje tak ich oxidácií. Chráni kožu pred poškodením UV-lúčmi.
Vitamín C - (askorbát) je tiež účinným lapačom voľných radikálov. Je potrebný pre regeneráciu oxidovaného vitamínu E, ktorý by sa bez prítomnosti askorbátu rýchle vyčerpal a stratil by svoju schopnosť chrániť nenasýtené mastné kyseliny v membránach buniek.
Vitamín E (tokoferol) - je najúčinnejší antioxidant v tzv. tukových štruktúrach. Reaguje s hydroxylovými a peroxidovými radikálmi. Ochraňuje tukové zložky a bunkové membrány pred oxidáciou a pôsobí tak preventívne proti ateroskleróze.
Selén - tvorí základný antioxidačný enzým. Bol opísaný výskyt niektorých druhov rakoviny u jedincov s nízkym obsahom selénu a glutationperoxidázy v krvi.
Zinok - tvorí (spolu s meďou) aktívne centrum enzýmu, ktorý sa vyskytuje predovšetkým v cytoplazme, v lymfe a v synoviálnej tekutine (v kĺbovom mazive). Chráni aerobné organizmy pred oxidačným poškodením. Známy je i protizápalový účinok tohto enzýmu (dizmutáza)

zloženie :

NUTRIČNÉ HODNOTY v 100 g v MDD/2 tob.
Energetická hodnota    kJ 1880  22,6
kcal 450 5,4
Tuky         g 25 0,3
 -z toho nasýtené mastné kyseliny g 2,5  -
Sacharidy    g 50 0,6
 -z toho cukor  g  -   -
Bielkoviny g 16,7 0,2
Soľ    g  -  -


OBSAH AKTIVNYCH LÁTOK MDD/2 tob. % DDD/2 tob. MDD
Extrakt Ginkgo biloba    mg 40
    z toho ginkgoflavonglykosid mg 10
    z toho ginkgolid a bilobalid mg 2,4
Lecitin mg 300
    z toho fofatidylcholin mg 130
Koenzym Q10  mg 10
Extrakt z koreňa zázvoru mg 48
    z toho gingerol mg 12
Extrakt z kôry borovice (pycnogenol)  mg 4
Vitamín C  mg 160 200%**
Vitamín E  mg 60 500%**
Vitamín A**   µg  833 104%**
Naringin  mg 40
Rutin  mg 30
Zinok  mg 15 150%**
Selen  µg 50 91%**

DDD – doporučené denné dávky
** prepočítané z ß-karotenu
MDD – maximálna denná dávka

Doporučené dávkovanie:
deti od 6 rokov 1 tobolka denne, alebo obdeň
dospelí 1-2 tobolky denne
Vhodné pre diabetikov
Použiteľné 24 mesiacov
Obsah: 50 toboliek zo 100% želatiny
Veľkost toboliek: 0 (dĺžka 21,4 mm, priemer 6 mm)
V prípade neschopnosti zhltnúť celú želatinovú tobolku ju bez problemov otvorte a obsah vysypte napríklad do nápoja. Pri tomto spôsobe konzumácie je však potrebné počítat s tým, že receptura nie je spracovaná tak, aby obsah tobolky príjemne chutnal.Napísať hodnotenie

Prosím, prihláste sa alebo sa registrujte, ak chcete hodnotiť


Memorin


  • Kód produktu: memo
  • Dostupnosť: Skladom
  • Cena: 35,50€


Súvisiace produkty